۵۰ هزار تومان تخفیف اولین سفارش کد: WLC
  ارسال ۲ ساعته سفارشات تهران
جستجو منو
سبد خرید ورود یا ثبت نام
    مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۸/۱۷

 حذف موقت بازی افسانه ای متال گیر

بازی های متال گیر به طور موقت از فروشگاه های دیجیتال ناپدید می شوند

 مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۸/۱۷  چاپ
بازی های متال گیر به طور موقت از فروشگاه های دیجیتال ناپدید می شوند
ناشر بازی های Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty و Metal Gear Solid 3: Snake Eater اعلام کرد که امروز این دو عنوان از ویترین فروشگاه های دیجیتال موقتا حذف می شوند، در حالی که کونامی مجوزها را برای استفاده از  "تصاویر آرشیوی تاریخی" آنها تمدید می کند.با توجه به اینکه حذف‌ شدن این عناوین موقتی است، اما بیانیه کونامی جدول زمانی برای بازگشت بازی‌ها به ویترین فروشگاه‌های تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. ناشر گفت: "ما صمیمانه از شما درخواست می کنیم که صبر و درک خود را داشته باشید، زیرا ما برای بار دیگر در دسترس قرار دادن این محصولات برای خرید تلاش می کنیم."

این حذف‌ها بر انتشار مجدد دیجیتالی مختلف دو بازی تأثیر می‌گذارد که در ابتدا در سال‌های 2001 و 2004 منتشر شدند. این موارد شامل PS3، Xbox 360، PlayStation Vita، و Nvidia Shield TV بازسازی‌شده هر دو بازی، نسخه Nintendo 3DS MGS3، و انتشار مجدد GOG MGS2. مجموعه HD بازی ها نیز از سرویس پخش PlayStation Now ناپدید می شوند.

در حالی که کونامی جزئیاتی را ارائه نکرده است که مشکل کدام تصویر آرشیوی است، هر دو Metal Gear Solid 2 و 3 از فیلم‌های دنیای واقعی در کات سین‌های طولانی استفاده می‌کنند تا داستان‌های خود را با رویدادهای تاریخی قرن بیستم ترکیب کنند. این فیلم نقش مهمی در ایجاد فضای هر دو بازی ایفا می کند، بنابراین مایه اطمینان است که کونامی به جای تلاش برای حذف آن، مسیر تمدید مجوزهای فیلم را دنبال می کند.سایر بازی‌هایی که با مشکلات مجوز مشابه مواجه شده‌اند چندان خوش شانس نبوده‌اند. در سال 2012 Grand Theft Auto: Vice City به دلیل مسائل مربوط به مجوز موسیقی از فروشگاه‌های دیجیتال روی رایانه شخصی خارج شد و بنا بر گزارش‌ها، پس از بازگشت، 10 آهنگ از موسیقی متن آن گم شده بود. داستان مشابهی با انتشار مجدد Crazy Taxi در سال 2010 روی PS3 و Xbox 360 بود که فاقد موسیقی و برندهای دنیای واقعی نسخه اصلی بود.

منبع: The Verge
برچسب ها:  metalgearsolid  game  ps4  gta  playstation