مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۱۰/۵

اپل آیفون 15 پرو احتمالا بدون درگاه سیم کارت عرضه می شود

 مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۱۰/۵  چاپ
اپل آیفون 15 پرو احتمالا بدون درگاه سیم کارت عرضه می شود

اپل خط تولید آیفون 13 را در ماه سپتامبر رونمایی کرد و آیفون 14 هنوز چند ماه تا عرضه باقی مانده است، اما شایعات پیرامون آیفون 15 حاکی از این است که احتمالا اپل درگاه فیزیکی سیم کارت را حذف خواهد کرد.

این خبر اولین بار از نشریه برزیلی Blog do iPhone رونمایی شد، این نشریه ادعا میکند که مدل‌های Pro 2023 (که به طور آزمایشی iPhone 15 Pro نامیده می‌شود) فاقد درگاه فیزیکی سیم‌کارت هستند و برای اتصال کاملاً به فناوری eSIM متکی میباشند.

این منبع همچنین ادعا می‌کند که این آیفون‌ها با پشتیبانی دوگانه eSIM عرضه می‌شوند که به کاربران امکان می‌دهد دو خط را به طور همزمان داشته باشند. با این حال، مشخص نیست که آیا مدل‌های غیر حرفه‌ای نیز کاملاً به فناوری eSIM وابسته هستند یا به استفاده از اسلات‌های فیزیکی سیم‌کارت ادامه می‌دهند.برنامه‌ریزی اپل برای کنار گذاشتن درگاه سیم‌کارت چندان هم تعجب‌آور نیست زیرا گفته می‌شود این غول فناوری در نهایت به سمت یک آیفون بدون پورت خواهد رفت و حذف شکاف سیم‌کارت اولین قدم در این مسیر است.

با این حال، حتی اگر اپل یک آیفون بدون اسلات سیم کارت راه اندازی کند، همچنان می توانیم شاهد ارائه نسخه ای با اسلات سیم کارت فیزیکی در کشورهایی باشیم که سرویس eSIM در دسترس نیست.

تا سال 2023 و عرضه آیفون جدید زمان زیادی در پیش است، و بهتر است منتظر بمانیم و منتظر اظهارات رسمی از سوی اپل باشیم.

منبع : gsmarena