مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۱۰/۴

اپل احتمالا با ورود iOS 16 پشتیبانی از iPhone SE و iPhone 6S را متوقف کند

 مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۱۰/۴  چاپ
اپل احتمالا با ورود iOS 16 پشتیبانی از iPhone SE و iPhone 6S را متوقف کند

اپل به دلیل پشتیبانی طولانی مدت از آیفون‌های خود با به‌روزرسا ای کامل همیشه مورد تحسین قرار گرفته است، و همین امر منجر به بروز سناریوهای چشمگیر مانند آیفون 6 اس و آیفون 7 به iOS 15 در سال گذشته شده است. مسلماً، آنها نمی‌توانستند از چندین ویژگی سخت‌افزاری استفاده کنند، و به سرعت منسوخ نشدند.

آیفون 6 اس، 6 اس پلاس و SE در سال 2016 عرضه شدند. اگر این گزارش منتشر شود، بیش از نیم دهه از آنها پشتیبانی می شود. این مدت طولانی‌تر از هر گوشی اندرویدی است، حتی Google Pixel 6 که اخیراً منتشر شده است، تنها تا سه به‌روزرسانی سیستم‌عامل دریافت کرد، در حالی که Pixel 3 2018 آخرین به‌روزرسانی اندروید خود را با Android 12 دریافت کرده است. آیا ممکن است اپل به صورت فرضی یکی را فشرده کند.احتماش هست؟ شاید، ارزشش را دارد؟ بعید است. با پردازنده‌های کند، باتری‌هایی که به خوبی از اوج خود گذشته و سخت‌افزار قدیمی مانند 3D Touch، دردسر آن بیشتر از ارزش آن است.به غیر از آیفون ها، اپل همچنین با ورود آیپد OS 16 آیپد 5، آیپد ایر 2، آیپد مینی 4 و آیپد پرو 2015 را کنار می گذارد. اینها نیز دستگاه های نسبتا قدیمی هستند که سال ها پشتیبانی می شوند. . تقریباً مانند آیفون‌ها، سخت‌افزار قدیمی احتمالاً به مرز توانایی‌های خود رسیده است.

به جز سخت افزار، هیچ خبر دیگری در مورد آنچه در iOS 16 عرضه می شود وجود ندارد. در حالی که iOS 15 یک به روز رسانی اصلاح شده بود و مواردی مانند حالت های فوکوس و بهبود مرکز اعلان را اضافه می کرد، iOS 16 می تواند بزرگتر و پرنفوذتر باشد، با شایعات آیفون 14 به یک بازسازی چشمگیر بصری داشته باشید. اما برای دانستن بیشتر باید تا بهار 2022 صبر کنیم.

منبع: Digitaltrends