مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۹/۲۶

 تراشه جدید اپل

کمپانی اپل در حال توسعه چیپ های جدید

 مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۹/۲۶  چاپ
کمپانی اپل در حال توسعه چیپ های جدید
طبق گزارش‌ها، اپل تلاش‌های خود را برای تولید بیشتر قطعات آیفون در داخل افزایش می‌دهد. طبق گزارش جدیدی از بلومبرگ، اپل در حال ساخت دفتر جدیدی است که بر روی توسعه تراشه‌های داخلی متمرکز است و جایگزین تراشه‌هایی می‌شود که در حال حاضر توسط Broadcom و Skyworks ارائه می‌شوند.

این گزارش توضیح می دهد که اپل به دنبال استخدام «چند ده نفر» برای توسعه تراشه در ایروین، کالیفرنیا است. به طور تصادفی، اینجا نزدیک به جایی است که Skyworks و Broadcom نیز دفاتر دارند. اپل به دنبال کارمندانی است که "تجربه با تراشه های مودم و نیمه هادی های بی سیم" داشته باشند.

علاوه بر این، بلومبرگ گزارش می دهد که استخدام کنندگان دفاتر جدید ایروین روی رادیوهای بی سیم، مدارهای مجتمع فرکانس رادیویی و یک سیستم بی سیم کار خواهند کرد. این تیم همچنین بر روی نیمه هادی ها برای اتصال بلوتوث و وای فای تمرکز خواهد کرد.این بخشی از یک استراتژی گسترده‌تر برای گسترش دفاتر ماهواره‌ای است که به غول فناوری اجازه می‌دهد تا کانون‌های مهندسی را هدف قرار دهد و کارمندانی را جذب کند که ممکن است مایل نباشند در پایگاه اصلی آن در سیلیکون ولی کار کنند. این رویکرد همچنین به اپل کمک کرده است تا هدف خود را برای ساخت بیشتر اجزای خود پیش ببرد.

این تلاش بر اساس کار قبلی اپل در زمینه تراشه های بی سیم است. AirPods و Apple Watch در حال حاضر شامل قطعات سفارشی هستند که به آنها امکان جفت شدن با دستگاه‌ها را می‌دهد، و جدیدترین آیفون‌های اپل شامل تراشه‌های U1 فوق‌باند برای تعیین دقیق‌تر مکان و اتصال با لوازم جانبی AirTag و سایر محصولات هستند.

اپل و برادکام در ژانویه 2020 به یک قرارداد دو ساله دست یافتند. بر اساس این قرارداد، برادکام موافقت کرد که قطعات بی سیم اضافی را به اپل عرضه کند. Broadcom قبل از این معامله، قطعات و ماژول‌های فرکانس رادیویی را برای آیفون در اختیار اپل قرار می‌داد، بنابراین قرارداد 2020 نشانگر گسترش روابط بین Broadcom و Skyworks بود.

در دسامبر 2019، شایعه شد که Broadcom در حال بررسی فروش احتمالی تجارت تراشه های بی سیم RF خود است و برخی از تحلیلگران پیش بینی کردند که اپل می تواند یک خواستگار بالقوه باشد. این در نهایت به نتیجه نرسید.

در همین حال، Skyworks برای بیش از نیمی از درآمد خود در سال های اخیر به اپل متکی بوده است. با این حال، در اوایل سال جاری، این شرکت با یک قرارداد خرید جداگانه 2.75 میلیارد دلاری، اتکای خود به اپل را کاهش داد.

در نهایت، در حالی که اپل در حال حاضر از مودم‌های کوالکام در آیفون 13 استفاده می‌کند، این شرکت همچنان به تلاش‌های خود برای ساخت مودم‌های داخلی ادامه می‌دهد. اپل در سال 2019 کسب و کار مودم گوشی های هوشمند اینتل را به قیمت 1 میلیارد دلار خریداری کرد و مینگ چی کو، تحلیلگر معتبر اپل، گفت که یک مودم 5G طراحی شده توسط اپل در آیفون 2023 "در اولین فرصت" عرضه خواهد شد.
برچسب ها:  چیپ  اپل  آیفون