۵۰ هزار تومان تخفیف اولین سفارش کد: WLC
  ارسال ۲ ساعته سفارشات تهران
جستجو منو
سبد خرید ورود یا ثبت نام
    مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۸/۱۷

 پلتفورم گیمینگ نتفلیکس

ظاهراً نتفلیکس بازی‌های iOS را از طریق اپ استور در دسترس قرار خواهد داد

 مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۸/۱۷  چاپ
ظاهراً نتفلیکس بازی‌های iOS را از طریق اپ استور در دسترس قرار خواهد داد
حالا که نتفلیکس بازی‌های موبایلی را در اندروید ارائه می‌کند، یک سوال مهم مطرح می شود: این که در چه صورت می شود این پلتفورم را در کنار قوانین سختگیرانه اپل در قبال توسعه دهندگان مختلف به IOS اضافه کرد.

مارک گورمن در مقاله ای که به تازگی در بلومبرگ منتشر کرده ادعا میکند که شاهد کد هایی بوده که فکر می کرده نتفلیکس قرار است به زودی تمام بازیهاش را به صورت جداگانه بر روی سیستم عامل IOS عرضه کند. برنامه اصلی نتفلیکس همچنان دسترسی به کاتالوگ بازی را ارائه میدهد، اما وقتی روی یک بازی کلیک میکنید، بازی در یک جای دیگری  راه اندازی میشود، در حال حاضر این روش برای اندروید قابل اجرا است،اما در iOS، چاره‌ای بجز در دسترس قرار دادن بازی‌ها به صورت جداگانه وجود ندارد. اپل می‌خواد هر بازی در اپ استور در صفحه مربوط به خودش راه اندازی بشود، حتی اگر فقط از طریق فضای ابری در دسترس باشد.

 شواهد نشان می‌دهد که نتفلیکس برای آوردن بازی‌های موبایل به iOS راه درازی در پیش دارد، همانطور که گورمن توضیح داد، این موضوع میتواند رقابت بین این دو کمپانی بزرگ را بیشتر کند چون اپل و نتفلیکس در تعداد زیادی از جناح ها، از بازی گرفته تا سرویس‌های استریم ویدئویی، در حال رقابت هستند. اما هیچ‌کدام نمی‌توانند دیگری را نادیده بگیرند و این امکان وجود دارد در حالیکه اپل همچنان بر سر قوانین اپ استور پا فشاری می کند،این تنش ها شدید تر بشوند. 

منبع: Engadget