مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۹/۱۷

 شایعه مدل جدید آیفون

صفحه نمایش آیفون 14 میتواند شما را شگفت زده کند!

 مجله شیناتو    ۱۴۰۰/۹/۱۷  چاپ
صفحه نمایش آیفون 14 میتواند شما را شگفت زده کند!

شایعه شده است که اپل سال آینده آیفون 14 مکس 6.7 اینچی را به جای آیفون 14 مینی عرضه خواهد کرد. این اساساً یک آیفون با صفحه‌نمایش بزرگ و بدون پسوند «Pro» خواهد بود، اما از یک جهت ممکن است به طرز شگفت‌آوری به iPhone 14 Pro Max نزدیک باشد.

بر اساس گزارش The Elec، اپل هنوز تصمیم نگرفته است که آیفون 14 مکس را به صفحه نمایش 60 هرتزی مجهز کند یا 120 هرتزی. اولی همان چیزی است که انتظارش را داشتیم و هرچه باشد، فقط مدل‌های Pro در محدوده آیفون 13 دارای نمایشگر 120 هرتزی هستند و تقسیم کردن گوشی‌ها به این شکل، تمایز بین مدل‌های ارزان‌تر و گران‌تر را آسان‌تر می‌کند.

به علاوه، به طور خاص شایعه شده است که آیفون 14 استاندارد دارای صفحه نمایش 60 هرتزی خواهد بود، بنابراین برای آیفون 14 مکس نیز منطقی است، اما ممکن است اینطور نباشد.ظاهرا اپل بر اساس قیمت صفحه نمایش ارائه شده توسط LG Display و BOE - دو شرکتی که در حال حاضر نمایشگرها را از آنها دریافت می کند - تصمیم خواهد گرفت. اگر ال جی قادر به ساخت یک صفحه نمایش OLED با نرخ نوسازی متغیر 120 هرتز باشد و اگر قیمت آن مناسب باشد، احتمالا اپل این کار را انجام خواهد داد. اگر نه، پس احتمالاً برای صفحه نمایش 60 هرتزی از BOE استفاده خواهد شد.

نام بزرگی که در اینجا در ترکیب نیست Samsung Display است که تاکنون تنها ارائه دهنده صفحه نمایش های 120 هرتزی به اپل بوده است، زیرا تنها شرکتی است که قادر به تولید انبوه آن ها با استفاده از فناوری LTPO (لازم برای نرخ نوسازی متغیر) بوده است.

با این حال، The Elec ادعا می‌کند که LG Display احتمالاً از سال آینده قادر به انجام این کار خواهد بود، بنابراین اپل ظاهرا منتظر است ببیند آیا LG Display چقدر شارژ خواهد شد یا خیر.

ظاهراً سامسونگ گزینه ای برای صفحه نمایش آیفون 14 مکس نیست، زیرا اپل نمی خواهد بیش از حد به یک سازنده متکی باشد. بنابراین ظاهراً LG و 120Hz یا BOE و 60Hz است.

در حالی که این خبر امیدوارکننده ای برای آیفون 14 مکس است، اما ما شک داریم که اپل در نهایت آن را به صفحه نمایش 120 هرتزی مجهز کند.اگر این گزارش دقیق باشد، هم فناوری و هم قیمت باید مناسب باشند تا اپل با گزینه 120 هرتز استفاده کند، و به نظر می رسد در حال حاضر در مورد هر دو عدم اطمینان وجود دارد.

اما فراتر از آن، یک صفحه نمایش 60 هرتزی با فرض اینکه آیفون 14 استاندارد دارای صفحه نمایش 60 هرتزی باشد، منطقی تر است.

با توجه به اینکه شایعه شده است اپل به طور کامل طراحی مدل های پرو را تغییر می دهد، گوشی های برتر حتی اگر بتوانید صفحه نمایش 120 هرتزی را در یک آیفون ارزان تر، یعنی آیفون 14 مکس با فرکانس 120 هرتز، و حتی اگر بتوانید به نمایش بگذارید، مشکلی برای برجسته شدن ندارند. یک آیفون 14 120 هرتزی - مطمئناً امکان پذیر است.